Adresa: Žižkov, Praha 3 - Táboritská ulice

Fetiš půjčovna nejen postrojů, ale i latexových modelů


Asi se není čemu divit, když se kolem mě motají transky, jak se lidově travestie umělcům na gay scéně říká. Možná jde již o přežité umění, ale když mě někdo na takovou show pozve (a já se rád nechám zvát :o), pozvání neodmítám. Nutno dodat, že neposuzuji, zda se účinkující umí strefit do playbacku, či má dokonalým zjevem nakročeno na imitaci Heleny, Ilony, případně Zagorky. Nechávám se dojímat jediným - kostýmy. Zvláště mě berou doplňky: boa, flitry, vějíře, čelenky s pštrosími péry... Vždycky jsem chtěl pracovat v šantánu, kabaretní prostředí mě bere už od dětství. A najednou to přišlo. Při jedné z mých cest pražským Žižkovem objevuji second hand a půjčovnu fetišistických doplňků LFS, konkrétně v Táboritské ulici.

Na docela malém prostoru se toho nabízí hodně. Hned se ke mně hlásí vysoká bruneta a já se svěřuji se svými touhami. Bruneta, majitelka Petra Tvarůžková,  se nejdříve pousměje, ale pak dodává, že právě pro takové fajnšmekry podnik otevřela. Samozřejmě to nebylo hned. Nějakou dobu vedla obchody luxusních značek, a když zjistila, že má v sobě obchodní talent a smysl pro organizační schopnosti, udělala se takzvaně pro sebe. Vypomáhá ji ještě kamarádka švadlena, která je rovněž zahleděna do zájmu o fetiš hadříky a latex, a dokonce ovládá sedlářské řemeslo, takže si na své přijdou i milovníci kožených postrojů, pout, pásků a obojků z materiálu českých dodavatelů.

Vedle modelů, které si můžete v kabince nechat vyzkoušet a rovnou zakoupit, je rovněž nabízena možnost výpůjčky. Nejvýše tři sta korun za den a kus vydáte za novou věc. Stane-li se však, že se zákazníkovi vypůjčený model zalíbí, má možnost při jeho vracení požádat o zakoupení. Nicméně mě napadá otázka, jak se zákazníci k vypůjčeným věcem chovají. Petra mě však záhy uklidňuje: „Ještě se nám nestalo, že by někdo něco vrátil poničené. Bývá dost často pravidlem, že zapůjčí-li si takovou věc stálý zákazník, mívá dobrou zkušenost s jejím zacházením. Vybraný model umí bezpečně navléknout i udržovat.“

Fetišistický obchůdek jde s dobou, nabízí sortiment přes eshop. A populární se stal nejen u české klientely, i ta zahraniční už pokukuje. Mimochodem, některé modely jsou dokonce v zahraničí vyrobeny a do Čech dovezeny. Plusem je, že se majitelka dovede domluvit s dodavateli tak, že jsou schopni ušít či ulepit například z latexu model na míru, což je v tomto druhu oblečení důležité - aby seděl přesně. Navíc cestuje se svým partnerem fotografem po různých festivalech, kde  nachází inspiraci. Její stánek je vidět rok co rok na našem jediném Fetish Weekendu v Praze, nevynechá ani každoroční účast na berlínském Fetish bále. Výhledově se těší na podobnou akci v Hamburku. 

Autor: Jiří Krest