Doména: www.swingersklub.eu

Telefon: 722 708 257, 222 931 914

Email: swingerstschechei@seznam.cz

Adresa: PRAHA 4 Krč, Štúrova ulice 1701/55.

Jedná se o nejvyšší dům, z dálky viditelný. Nejbližší stanice metra Kačerov. Zastávka autobusu: Zálesí, asi 300 m od klubu

UKAZOVAT MANŽELKU NAHOU JE TU VÍTÁNO 

V devadesátých letech se začalo v Čechách se swingers party. Nešlo vyloženě o kluby na tohle téma. Jen spousta erotických salónů občas vyhradila dny pro manželské či partnerské dvojice, které se při sexu prostřídávaly. Pro ty kdo nejsou v obraze uvádím, že výrazem swinger či swingování se označují ti , co mají rádi změnu. No změnu. Prostě ti, co rádi mění partnery. A je jedno, zda jde o sezdanou či nesezdanou dvojici... Ale k věci. S odstupem skoro dvaceti let se Praha může chlubit již třemi vyloženě zaměřenými kluby na vše kolem swingers. Proč jen tři? Bylo jich více, ale tyhle tři vydržely nejdéle.

Jeden najdete v Letňanech, druhý v Libni a konečně třetí v Krči. A tam se vydávám. No vydávám... Cesta je strastiplná. Podle GPS vyjíždím autobusem ze stanice metra Kačerov  do zastávky Zálesí a nechávám se již po svých zanést podél panelových domů z osmdesátých let k obchodnímu domu Lidl. Ale ouha, omyl. Po klubu ani památky. Nezbývá než vytočit číslo klubu, kde se mi ozve příjemná slečna a prozradí, že jdu opačným směrem. Že se musím vrátit a vyhledat nejvyšší objekt v ulici Štúrova, který má navíc viditelné označení na jeho nejvyšším vrcholu – popisné číslo 1701/55. 

Jsem to ale hlupák, pomyslím si, ale nevzdávám to. Pořád mám před očima čísla velká jako kráva 1701/55 a zase 1701/55... A opravdu -  jsou zdálky vidět. Zřetelně vidět. Kdybych byl co k čemu, poznamenal bych si je už ze stránek klubu. No nic. Jak se říká, co nemáš v hlavě, musíš mít v nohou. Procházím kolem prostorného parkoviště a konečně se dostávám k rampě umístěné v zadní části budovy. Trochu netradiční vchod, na můj vkus docela ukrytý, ale dobře označený. Označený názvem budící respekt: BUNKR. Ujímá se mě na bodyguarda poměrně pohublý mladík a záhy mě představuje majitelce S. Jméno na její přání neprozrazuji. 

Do černého oděná blondýna středních let mě postupně provází klubem. Seznamuji se s barem, u kterého není možné si nepovšimnout rozměrné klece. Ta ale není na BDSM hrátky. Ta je domovem exotického papouška, maskota klubu. Dále procházíme rozměrnou společenskou místností posetou polštářky, na kterou nelze chodit v botech. Je jasné proč... Dále mi učarují samostatné koje, nebo chcete-li malé pokojíky, kde se může dvojice, trojice uzamknout, nicméně přes otvor ve dveřích je možné dotyčné špehovat. Nechybí slušně vybavená ordinace na klinik sex, a konečně šatny, sprchy a další hygienické prostory. 

Klub započal v centru Prahy, ale protože tam byl problém s parkováním, rozhodli se majitelé klubu pro změnu působiště. Problémem bylo nalézt místo pro svého pojízdného miláčka, natož vrážet do nenasytných parkomatů tučné obnosy. A má to i další plus. Zatímco v centru byl klub v nájmu, tedy se musel podřizovat v mnohém majiteli objektu, v Krči všechny ty prostory vlastní. Tady jsou si majitelé páni sami sobě. A když je řeč o prostorách, i ty jsou ve srovnání s centrem rozměrné, takže si klienti přijdou opravdu na své. A nejen pro to si je pochvalují. Vítají i možnost zdokonalování se v cizích jazycích. Stále častěji si sem nacházejí cestu muži a ženy z dalších zemí. Hovoří se tu tedy vedle češtiny, anglicky, německy, italsky, případně holandsky.

A jak je to se vstupným? Dvojice, které přijdou během prvních dvou hodin po otevření, tedy v pátek, sobotu a neděli od 20 do 22 hodin (v úterý a ve čtvrtek od 19 do 21 hodin) uhradí příspěvek v podobě tří stovek korun a celý si ho mohou propít na baru. Dvojice, které zavítají později, tedy po dvaadvacáté hodině (případně po jedenadvacáté hodině) zaplatí rovněž stejný poplatek, ale již bez možnosti propití. V ostatní dny jsou ceny vstupného odvislé od druhu akce.  V ceně členského příspěvku je sauna, vířivka, bohatě zásobený raut, čisté ručníky, kondomy, lubrikanty, papírové utěrky a olejíčky na erotické masáže. Za parkování vozidla se požaduje stovka.

A výjimky? Samozřejmě že existují. Například samotným ženám je nabízena možnost zakoupení dámské klubové karty v hodnotě pouhých 100 korun. Což v praxi znamená, že v ceně karty jsou tři volné vstupy v jednom týdnu na kteroukoliv akci swingers zařízení. Zahrnuty jsou rovněž všechny alkoholické i nealkoholické nápoje a bohatý raut. Dále o zvýhodněný příspěvek můžete požádat v případě Kandaulistické party, Velké noci naturistů a akci zvané Gangbang. Ve středu je pro všechny páry vstup gratis, a to bez ohledu na jejich věk. Taky se vám může přihodit, že vaše vstupenka zajistí výhru v podobě voucheru, který opravňuje ke vstupu zdarma na příští sešlost.

Cože? Co znamená výraz kandaulistická party? Nejste moc zvědaví? Proč se nepřesvědčit na místě, že? No dobře. Prozradím více. Do klubu si najde cestu pár - žena a muž, většinou jde o manželský pár či na hromádce žijící dvojici. No a ten muž nabídne svou ženu, milenku k hrátkám jiných roztoužených přítomných mužů, zatímco onen manžel, partner se uspokojuje pohledem na dovádějící skupinku...  Sama Wikipedie hovoří o sexuální praktice nebo fantazii, ve které muž ukazuje svoji partnerku nebo její obrázky jiným lidem pro jejich voyeurské potěšení. Termín je údajně odvozen od krále Kandaula, který ukazoval svoji nic netušící nahou manželku svému služebníkovi Gýgovi. Když Kandaulova manželka našla Gýga, jak ji pozoruje nahou, nařídila mu vybrat si, zda zabije sebe, nebo jejího muže, aby odčinil svůj odporný čin.

Zbývá dodat, že zmíněný klub Bunkr je otevřen denně. A protože není možné v klubu fotografovat, přikládám ukázky z původního působiště v centru Prahy. A pozor! Připomínám znovu, mějte na paměti: 1701/55. Asi pětimetrová čísla jsou vidět široko daleko, jak z Kačerova, z Krče, tak ze Lhotky. Jejich umístění na nejhořejší části fasády opravdu nelze minout. 

Autor: Jiří Krest

Foto: Google